fbpx

Bájos Hölgyeim, tisztelt Uraim!

Örömmel köszöntöm Önöket új, 2021-2022-es évadunk kezdetén. Annak ellenére, hogy a jelen körülmények között elképzelhető, hogy közösségi életünk nagy része a köteles óvatosság oltárán áldozatul esik, a mi önként vállalt  feladatunk a jelen helyzetben az, hogy bizakodással tervezünk.

Töretlenül él bennünk a hit, hogy nehezebb időkben van igazán szükség a színház gyógyító erejére. Tehát épp most jött el az idő arra, hogy erőt merítsünk történelmünk sorsfordulóiból.

Színházunkban kizárólag ezekkel találkozhatnak. Várják Önöket a sorsfordulók, valamint a sorsfordítók. És mi is, akik írtuk, akik színre vittük, akik alakítjuk ezeket.

Várjuk Önöket.”

– Andrási Attila Jászai Mari-díjas, Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült író-rendező

A színházról

A  MAGYAR KANIZSAI UDVARI KAMARASZÍNHÁZ (MKUK) 2002-ben alakult, és elsősorban Magyarországon tevékenykedő, délvidéki gyökerű társulat. Olyan korabeli eseményeket kutatunk fel a magyar múltból, amelyek alkalmasak arra, hogy belőlük színvonalas művészi előadások szülessenek. A magas művészi színvonal mellett kiemelt hangsúlyt fektetünk a történeti hitelességre is – mindig alapos kutatómunka előzi meg az előadások születését. Trianon előzményei és következményei kiemelt helyet foglalnak el érdeklődési körünkben. Előadásaink írásakor történészek, kutatók bevonásával folyik a munka.

Célunk elsősorban a gondolatébresztés, és másodsorban a szórakoztatás.

Színházunk számos kitüntetést mondhat magáénak: 2016-ban „A világ magyarságáért” elismeréssel lettünk kitüntetve. Andrási Attila író-rendező 2018-ban – többek között az Udvari Kamaraszínháznál végzett művészeti tevékenységéért – kiérdemelte a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat elismerést, 2020 márciusában pedig Jászai Mari-díjas lett. Kálló Béla, a társulat vezető színművésze 2019-ben kapott Jászai Mari-díjat.